Dla chorych na IBS: nie traćcie nadzie(j)i!

Nadeszła pora na sporządzenie małej notatki dotyczącej zespołu jelita drażliwego (IBS) do której skłoniły mnie dwie, bardzo dobre wiadomości. Źródłem tych wiadomości jest pewien aktywny Forumowicz z  chorejelita.pl, który na bieżąco śledzi medyczne nowinki i się nimi dzieli z chorymi. Chciałem go zatem z tego miejsca pozdrowić 🙂

Jak tytuł wpisu głosi, dla chorych na IBS pojawiły się dwie nowości. Pierwsza z nich to oficjalne badanie mające na celu wykrywanie biomarkerów świadczących o chorobie. Oznacza to mniej więcej tyle, że znaleziono czynniki, które z wysoką czułością wskazują na istnienie zespołu jelita drażliwego i co ważne, nie są to urojenia tylko czysta chemia. Jeszcze minie trochę czasu zanim wiedza o tym badaniu się rozpropaguje ale to bardzo dobry znak, że coś się dzieje. Po więcej informacji zainteresowanych odsyłam do tematu na forum: link.

Drugą sprawą, którą chciałem poruszyć jest fakt, że zakończyły się badania leku na IBS w postaci biegunkowej. Po informacje odsyłam tutaj: link. Lek nosi nazwę Viberzi. Jest to opioid, którego zadaniem jest spowalnianie perystaltyki jelit i łagodzenie bólu. Myślę, że jest to duży krok w przód i szansa na skuteczne zlikwidowanie objawów IBS.

To byłoby na tyle, póki co. Miejmy nadzieję, że niebawem napłyną do nas kolejne pozytywne informacje i powoli sytuacja zacznie przybierać nieco bardziej optymistyczne barwy, bez „bulu” i w nadzie(j)i na lepsze życie!

O Jarosław

Malkontent i gbur. Egoista, introwertyk i buc.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *