Trochę z innej beczki – worek bułgarski

100_7586

Witam! Dzisiaj nieco niecodzienny wpis, nieco odbiegający od głównej tematyki bloga. Chciałem się pochwalić pewną rzeczą, którą udało mi się zrobić. Aby przybliżyć temat polecam obejrzeć krótki filmik: http://www.youtube.com/watch?v=MkLHKMp3_Po. Jest to krótka instrukcja w jaki sposób wykonać własnej roboty worek bułgarski.
O istnieniu takiego przedmiotu do ćwiczeń dowiedziałem się stosunkowo niedawno, właśnie za pośrednictwem Wyciska (polecam obejrzeć również inne jego filmy, jeśli ktoś jest zainteresowany tematami diet i ćwiczeniami). Postanowiłem więc, że i ja własny worek sobie zrobię. Zakupiłem dętkę w składzie sprzętu rolniczego przy czym dętka której ja użyłem jest większa niż ta o której mówił Wycisk. Z tego co pamiętam, moja ma 20 cali? Udało mi się również załatwić odrobinę piasku i tak powstała pierwsza wersja worka. Doszedłem jednak do wniosku, że jest on za duży więc należało wprowadzić pewne usprawnienia. Tak oto powstały dwa worki w wersji 2.0 pokazane na zdjęciu obok.

Wykonałem dwa takie worki – ten mniejszy waży 11kg natomiast ten większy równo 30. Główne usprawnienie polega na tym, że worki wypełnione są dodatkowo wałkami metalowymi pochodzącymi z dużych łożysk. Wolne przestrzenie uzupełnione zostały piaskiem. Takie worki świetnie nadają się do przeróżnych ćwiczeń. Jeszcze jedna sprawa, polecam wykonać sobie bardzo długie uchwyty i nie zaklejać ich taśmą. Taśma się dość szybko zsunie. Przykładowe ćwiczenia z workiem:
http://www.youtube.com/watch?v=5OGaVXDrfLY
http://www.youtube.com/watch?v=KMbag1aYxK0
http://www.youtube.com/watch?v=XcfRCQ-5GYA

Póki co jestem za słaby, żeby machać tym większym ale i na niego przyjdzie czas.

O Jarosław

Malkontent i gbur. Egoista, introwertyk i buc.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *