Coś na uspokojenie – witamina B6.

Jakiś czas temu udało mi się trafić na pewien kanał YouTube, który jak się okazało istnieje od dosyć dawna i skrzętnie się przede mną ukrywał. Mam tutaj na myśli kanał: Neti Aneti. Każdemu, kto interesuje się zdrowiem polecam zajrzeć bo biblioteka filmów jest obszerna i sporo w niej wartościowych materiałów. Do tej pory krążyłem po kanałach YT, które traktują o zdrowiu ale każdy kolejny wydawał mi się bardziej przesiąknięty ezoteryką. W przypadku kanału Neti Aneti jest z goła inaczej.

Kanał prowadzony jest przez Małżeństwo, traktuje o zdrowiu psychicznym i fizycznym. Całość podana jest w bardzo przystępnej formie, przygotowana w sposób staranny i przemyślany. Pani Aneta zajmuje się głównie tematami psychologicznymi, zaś jej mąż, pan Patryk, jest z wykształcenia lekarzem i chętnie dzieli się swoją wiedzą. Podoba mi się jego sceptyczne i chłodne podejście do wszystkich zdrowotnych zagadnień.

W jednym z filmów omawiane były sposoby na uspokojenie. Jednym z rozwiązań zaproponowanych przez pana Patryka było doraźne stosowanie dużych dawek witaminy B6. Nieco sceptycznie podszedłem do tematu ale okazuje się, że faktycznie jest (lub była) ona podawana w charakterze „uspokajacza”. Nabyłem niedawno opakowanie witaminy B6 (płaciłem niecałe 5 zł za opakowanie 50 tabletek po 50 mg pirydoksyny każda). Zrobiłem kilka prób jednorazowego przyjęcia 100 mg i muszę stwierdzić, że to działa! Ponoć dawka doraźna może sięgać nawet 300 mg (warto przeczytać ulotkę: LINK). Po zastosowaniu czułem delikatny efekty uspokajający, czułem się też nieco „zmulony” co w moim przypadku było efektem pożądanym. Jeśli zatem kogoś czekają stresujące sytuacje, warto spróbować tej metody, a nuż widelec pomoże 🙂

Warto również obejrzeć film o zespole jelita drażliwegoLINK. Cieszy mnie to, że lekarz przyznaje otwarcie, że ZJD jest chorobą, a nie urojeniem znudzonych życiem ludzi.

Informacje o Jarosław

Malkontent i gbur. Egoista, introwertyk i buc.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *