Metypred – test

Mała aktualizacja z mojej strony. Wpadłem na świetny pomysł. W przepastnej szufladzie z lekami walało mi się nieotwarte jeszcze opakowanie z Metypredem, które dostałem kiedyś na wypadek jakiegoś drastycznego zaostrzenia. Stwierdziłem, że skoro Encorton na mnie nie działał to może Metypred będzie lepszy… Metypred stosowałem już kiedyś, przy okazji zespołu Guillain-Barre. Wprawdzie brałem go po skończeniu deksametazonu ale cóż mi szkodzi spróbować…

Doczytałem się w ulotce Encortonu, że możliwe jest „doraźne” stosowanie sterydu przez krótki czas, bez konieczności stopniowego redukowania dawki. Takie podejście możliwe jest w przypadku brania 30 mg prednizonu przez 2 tygodnie lub 40 mg przez tydzień co odpowiadałoby 24 mg metyloprednizolonu przez 2 tygodnie lub 32 mg przez tydzień. Zastanawiam się jeszcze który wariant byłby lepszy w ramach mojego jednorazowego testu. Zastanawiam się też, co może pójść nie tak, kiedy chciałbym brać np. 40 mg przez 2 tygodnie po czym odstawić lek z dnia na dzień.

Czytałem również, że u niektórych chorych Encorton po prostu nie działa na jelita. Czemu? Nie wiadomo. Natomiast dopiero zmiana na inny steryd (np. właśnie na Metypred) spowodowała zdecydowaną poprawę.

Chyba jednak zdecyduję się na 24 mg Metypredu (odpowiednik 30 mg Encortonu) i w zależności od tego co się będzie działo zdecyduję czy kuracja będzie trwała 7 dni lub więcej. Po zakończonych testach mam jeszcze w zanadrzu jedną ciekawą rzecz, którą udało mi się załatwić szybciej niż planowałem. Oczywiście wspomnę o tym w kolejny wpisie.

O Jarosław

Malkontent i gbur. Egoista, introwertyk i buc.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Glikokortykosteroidy, Leki, Ogólne, Zdrowotny update. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Metypred – test

  1. Mateusz pisze:

    I jaki wynik?

    • Jarosław pisze:

      Masz na myśli wynik testowania metypredu? Jeśli tak to wynik jest nijaki. Nie pamiętam, żeby było mi po nim lepiej stąd wniosek, że albo nie działa albo przyczyna moich problemów nie wynika z nieprawidłowości w działaniu układu odpornościowego. Niemniej nie polecam takich testów robić na własną rękę. Najpierw diagnoza, a potem leczenie ale pod okiem doświadczonego lekarza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *